Gotowość do rezygnacji z wszelkich form używania siły i przemocy jako drogi do zmiany czy rozwiązywania konfliktów, tym między innymi chcemy się zająć w 36 epizodzie podkastu Otwarte serce.
Rozpoczniemy od krótkiej refleksji nad tym, jak nasze spotkania (te na żywo i te podkastowe) pozwalają nam wejść w osobisty kontakt z mądrością, którą nosimy w sercu. Słowa, które słyszymy rezonują w nas, a my poznajemy w głębi, a nie intelektualnie, ich wartość i siłę. Kiedy spojrzymy na rzeczywistość oczami mądrości, wtedy widzimy jej piękno i jedność, jednak intelekt wytrenowany w widzeniu podziałów i sprzeczności chce temu zaprzeczyć, co więcej, chce nas przekonać, że nie da się być w jedności z całą rzeczywistością, bo są tam obszary nie do zaakceptowania. To rodzi różne rodzaje działania z siłą i z przemocą, aż do okrucieństwa. Dopiero gdy staje się oczywiste, że każda zmiana jest owocem działania miłości z całkowitym wyrzeczeniem się rozwiązań siłowych i przemocowych, to okazuje się, że moje serce jest zdolne, by kochać wszystko i każdego.
Ewangeliczna opowieść o spotkaniu ze Zmartwychwstałym nad brzegiem jeziora pokaże nam, że te dwa wymiary ludzkiego doświadczenia – jeden, umiłowanego ucznia, który sercem poznaje “Pana” oraz Piotra, który rzuca się w wodę, aby jak najszybciej spotkać się z Nim, pięknie oddają harmonię serca i odwagę działania. Na koniec jeszcze kilka zdań o umieraniu małego, fałszywego ja, gdzie żyje strach przed rzeczywistością, w pięknym obrazie Piotra, który po trzykrotnym potwierdzeniu swojej miłości jest gotów, by dać się przepasać i poprowadzić tam, dokąd sam by nie poszedł.
A ty jesteś gotów, gotowa na taką drogę?! – jeśli tak, – to ruszajmy.

Spotkania w cyklu Kontemplacyjny wymiar Ewangelii odbywają się na platformie Zoom w każdą niedzielę o 11:00, wszyscy chętni mogą w nich uczestniczyć poprzez link:
https://wojciech555.clickmeeting.com/kontemplacyjny-wymiar-ewangelii

Rozważasz wsparcie tego kanału i mojej pracy oto jak to zrobić – kliknij na link:
https://docs.google.com/document/d/1qSixAlQL1x0lSLZOapg78T7B7BOFw4gPHT6zjZ4p6b4/edit?usp=sharing