W czterdziestym trzecim epizodzie podkastu otwarte serce chcemy zapytać o wolność i o to, co do niej przybliża, a co oddala. Znamy pojęcie bezwarunkowej miłości, która przyjmuje wszystko takim , jakie jest, na nic nie czeka (na spełnienie jakichś wymagań, oczekiwań, warunków) i dlatego może przyjmować wszystko – już teraz, staje się dzięki temu bardzo realna i konkretna. Aby taka postawa miłości była możliwa potrzebna jest wolność i to jej brak stoi najczęściej na przeszkodzie miłości. Warto zatem przyjrzeć się przeszkodom, które ograniczają wolność, a przez to również zdolność do miłości.
W tym procesie potrzebujemy odwagi zaufania wewnętrznej mądrości, mądrości serca, to ona pokaże nam przeszkody i wskaże właściwe drogi do wolności.
Pragnienie podążania drogą duchową, które odnajdujemy w ewangelicznej opowieści o trzech osobach chcących pójść za Jezusem wskazuje na trzy główne przeszkody na tej drodze. Przywiązanie do stabilności i pewności, ciężary z przeszłości, które już nie dają życia oraz brak spójności, podzielone serce, które nie umie powiedzieć całkowitego – tak.
Może zaskoczy nas to, że samo uświadomienie sobie przeszkód w zupełności wystarczy, by zaczęły ustępować, nic nie musimy zmieniać na siłę, wystarczy zaufać miłości, a łaska dokona reszty.
Chcesz spróbować, śmiało zróbmy to razem.

Spotkania w cyklu Kontemplacyjny wymiar Ewangelii odbywają się na platformie Zoom w każdą niedzielę o 11:00, wszyscy chętni mogą w nich uczestniczyć poprzez link:
https://wojciech555.clickmeeting.com/kontemplacyjny-wymiar-ewangelii

Rozważasz wsparcie tego kanału i mojej pracy oto jak to zrobić – kliknij na link:
https://docs.google.com/document/d/1qSixAlQL1x0lSLZOapg78T7B7BOFw4gPHT6zjZ4p6b4/edit?usp=sharing