Kiedy stajemy wobec pytania, skąd tyle cierpienia, bólu, bezowocnego wysiłku, straconego czasu, wtedy otwiera się możliwość szczerego poszukiwania odpowiedzi. Takie wspólne poszukiwanie będzie wiodącym tematem tego epizodu Otwartego serce. Zaczniemy od praktycznego ćwiczenia wchodzenia w przestrzeń bezpośredniego doświadczenia życia, które zawsze przychodzi jako chwila obecna – bycie w tym, co jest. Takie świadome zanurzenie w życie pozwala nam spotkać się z prawdą: o życiu, o nas i pozwala też zobaczyć jak stawiamy opór temu, co jest, życiu, a to właśnie rodzi najwięcej bólu i cierpienia. Cierpienie nie przychodzi z zewnątrz, ale jak się okazuje z wewnętrznego oporu wobec tego, co już i tak jest i zaprasza do powiedzenie mu pełnego tak, bo każde „nie” lub „powinno być inaczej” rodzi cierpienie.
Przyjrzymy się również fundamentom każdego naszego wyboru, czyli staniemy pomiędzy strachem i miłością. Odkrycie bezwarunkowej miłości jako jedynej siły zdolnej zmienić ludzkie serce i ludzkie życie pozwoli nam na porzucenie wszystkiego, co nie jest z miłości. Kiedy doświadczamy jak bezwarunkowa miłość nas zmienia, wtedy odzyskujemy siły, by również działać twórczo, z miłością i w harmonii z tym, do czego zaprasza nas życie. Zatem zasłuchanie Marii i zaangażowanie Marty stają się pięknym obrazem harmonii przemienionego serca. Czyż nie za taką przemianą tęsknimy, a może łatwiej będzie wejść w nią wspólnie – jeśli tak, to zapraszam.

Spotkania w cyklu Kontemplacyjny wymiar Ewangelii odbywają się na platformie Zoom w każdą niedzielę o 11:00, wszyscy chętni mogą w nich uczestniczyć poprzez link:
https://wojciech555.clickmeeting.com/kontemplacyjny-wymiar-ewangelii

Rozważasz wsparcie tego kanału i mojej pracy oto jak to zrobić – kliknij na link:
https://docs.google.com/document/d/1qSixAlQL1x0lSLZOapg78T7B7BOFw4gPHT6zjZ4p6b4/edit?usp=sharing