W tym spotkaniu:
– Życie nie przynosi problemów, ale neutralne sytuacje, wszystkie problemy są w naszej głowie i pewnie dlatego wiele rzeczy chcemy mieć „z głowy”, a może uda się nie zawracać sobie nimi głowy, tylko pozwolić życiu płynąć.
– Obserwować płynące życie możemy z zewnątrz, wtedy pojawia się obserwator i obiekt obserwowany, lub z poziomu wewnętrznego, gdzie już nie ma podziału, stajemy się jednością ze wszystkim, co obserwujemy, nasza obecność i Odwieczna Obecność w oczywisty sposób stają się tym samym.
– Jesteśmy zaproszeni to takiego wejścia w nowy sposób smakowania Życia, to jednak wymaga radykalnej decyzji pójścia poza to, co intuicyjne i znane, a na taki krok nie wszyscy są gotowi.
– Możemy odwołać się do „pamięci naszej Duszy”, która zna takie spojrzenie, bo z niego się wyłania, ale szybko zapomina, musi zanurzyć się na nowo w Wielkiej Ciszy, aby sobie przypomnieć.

Spotkania w cyklu Kontemplacyjny wymiar Ewangelii odbywają się na platformie Zoom w każdą niedzielę o 11:00, wszyscy chętni mogą w nich uczestniczyć poprzez link:
https://wojciech555.clickmeeting.com/kontemplacyjny-wymiar-ewangelii

Rozważasz wsparcie tego kanału i mojej pracy oto jak to zrobić – kliknij na link:
https://docs.google.com/document/d/1qSixAlQL1x0lSLZOapg78T7B7BOFw4gPHT6zjZ4p6b4/edit?usp=sharing