Epizod 8:

W tym odcinku:
Posłuchajmy zapisu spotkania na żywo , które miało miejsce w Wadowicach 12 września 2021 roku w ramach świętowania ósmej rocznicy obecności Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej (Contemplative Outreach) w Polsce.
Rozpoczniemy od wejścia w postawę akceptacji tego, co jest i pozostawienia na boku życzeniowego myślenia o tym, co być powinno. Zapytamy też inspirowani tekstem Ewangelii o tożsamość. Poszukiwanie tożsamości i stawianie takich pytań to nie jest zbieranie opinii innych, czy nawet wypracowanie własnej opinii na ten temat. Pytanie sięga o wiele głębiej i zaprasza do porzucenia wszystkich możliwych opinii, a otwarcie się na poznanie sercem, na oświecenie, na błysk świadomości. Nie jest to jednorazowe wydarzenie, ale proces, który dynamicznie się rozwija i tworzy coraz pełniejszy obraz. Co ciekawe tym, co najbardziej sprzyja takiemu rozwojowi jest zaprzyjaźnienie się z własną słabością i zgoda na umieranie własnych planów i wyobrażeń oraz otwarcie się na wymiar tajemnicy i tajemniczego działania łaski.

Spotkania w cyklu Kontemplacyjny wymiar Ewangelii odbywają się na platformie Zoom w każdą niedzielę o 11:00, wszyscy chętni mogą w nich uczestniczyć poprzez link:
https://wojciech555.clickmeeting.com/kontemplacyjny-wymiar-ewangelii

Rozważasz wsparcie tego kanału i mojej pracy oto jak to zrobić – kliknij na link:
https://docs.google.com/document/d/1qSixAlQL1x0lSLZOapg78T7B7BOFw4gPHT6zjZ4p6b4/edit?usp=sharing