W tym odcinku:
– To, co nas dotyka to treść momentu, który właśnie jest, treść chwili obecnej, którą możemy obserwować, możemy zobaczyć, jak przychodzi i odchodzi.
– Możemy też zobaczyć opór jaki się rodzi wobec niektórych elementów, które wypełniają chwilę obecną, pojawia się w nas koncepcja, że powinno być inaczej niż jest. To sprytna forma oporu, warto się jej przyglądać, kiedy się pojawia, żebyśmy mogli zobaczyć, że nie prowadzi nas do jedności z życiem, ale od życia oddziela.
– Życia jako formy szczęścia i obcowania z pięknem można doświadczyć tylko w bezpośredni sposób, kiedy pojawiają się komentarze w naszej głowie na temat tego czego doświadczamy, tracimy kontakt z życiem.
– Obraz dziecka, którego umysł nie jest jeszcze skażony wieloma myślami, które zachowuje świeżość i otwartość jest dla Jezusa znakiem w jaki sposób powinno się przyjmować treść chwili obecnej. Królestwo Boże, bo tak nazywa Jezus tę rzeczywistość bliskości z życiem, jest dostępne dla nas tylko w tej bezpośredniej formie.
– Porządek Królestwa nie potrzebuje pierwszych i ostatnich, lepszych i gorszych, władców i poddanych, przełożonych i podwładnych.
– W porządku ewangelicznym, w jego kontemplacyjnym wymiarze panuje równość, wielkość i piękno każdego poszczególnego człowieka, każdej osoby, a tajemnica, która kryje się w sercu człowieka jest dopiero do odkrycia.
– Kiedy odkryjemy to piękno w sobie samych, będziemy mogli je zobaczyć w wszystkim, co nas otacza, ono wywoła w nas rezonans i poznamy, że to jedno i to samo piękno, z którym możemy obcować.
– Poznamy, że istnienie jest pięknem, a piękno jest istnieniem.
– Serce nie rozumie pojęć dogmatycznych, serce wchodzi w bezpośredni kontakt z pięknem, z bogactwem, z mądrością i wielkością, która kryje się w każdym człowieku.

Spotkania w cyklu Kontemplacyjny wymiar Ewangelii odbywają się na platformie Zoom w każdą niedzielę o 11:00, wszyscy chętni mogą w nich uczestniczyć poprzez link:
https://wojciech555.clickmeeting.com/kontemplacyjny-wymiar-ewangelii

Rozważasz wsparcie tego kanału i mojej pracy oto jak to zrobić – kliknij na link:
https://docs.google.com/document/d/1qSixAlQL1x0lSLZOapg78T7B7BOFw4gPHT6zjZ4p6b4/edit?usp=sharing